w

Hodowca okaleczał uszy małym psom. Skrzywdzone zwierzaki były sprzedawane celebrytom.

Hodowca odciął szczeniakowi uszy za pomocą brzytwy Potem sprzedał je sławnym ludziom. Simon Davis z Bedworth został aresztowany kilka tygodni temu po tym, jak RSPCA (Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt) i policja Warwickshire dokonały nalotu na jego dom w Acacia Crescent w Warwickshire.

RSPCA zebrało szereg dowodów, w tym zdjęcia przed i po „zabiegach”, oraz skonfiskowało środki medyczne, takie jak strzykawki, żyletki i pincety. Simon Davis używał brzytwy do bolesnych operacji „kosmetycznych” na amerykańskich buldogach. Jak ujawniła przedstawicielka RSPCA, na razie nie ma możliwości sprawdzenia jakie leki były dostępne podczas operacji przeprowadzonych przez mężczyznę.

uszy2

Prokuratorzy powiedzieli sądowi, że jeden ze szczeniąt o imieniu Kyro został kupiony przez słynną celebrytę. Chodzi o Leigh-Anne Pinnock i jej przyjaciela Andre Greya, który gra w Watford Soccer Club. Wiele osób skrytykowało piosenkarkę w mediach społecznościowych, gdzie regularnie publikuje zdjęcia psa. Aaron Chalmers (angielska osobowość telewizyjna i sportowiec mieszanych sztuk walki) również kupił psa od Davisa. Fani obu celebrytów nie stronią od krytyki pod ich adresem. Davis, który handlował psami w jego firmie Lions Lair Kennels, przyznał się do odcięcia uszu siedmiu szczeniętom.

uszy1

Podczas nalotu znaleźli siedem bud dla psów w przebudowanym garażu na tyłach ogrodu, w którym mieszkało osiem amerykańskich buldogów. W domu matki Davisa w pobliżu Chelsey Road znaleziono kolejne dziewięć buldogów amerykańskich. Wśród nich były dwa ciężarne psy i sześć z odciętymi uszami. Został skazany na 18 tygodni więzienia i zawieszony na 12 miesięcy. Nakazano mu przepracowanie 160 godzin nieodpłatnych prac społecznych i zapłatę 10 973 funtów kosztów sądowych. Otrzymał również zakaz posiadania i handlu psami przez 15 lat.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik