w

Jedynie geniusz jest w stanie odpowiedzieć poprawnie na te pozornie proste pytania! Dasz sobie radę?

Chyba każdy z nas zna postać Sherlocka Holmesa. Na wielu osobach wywierał on wielkie wrażenie swoim przenikliwym myśleniem i spostrzegawczością.

Nasze codzienne życie nie daje nam zbyt wielu okazji, by wcielić się w postać detektywa na miarę wspomnianego Sherlocka, chyba ze chodzi o zaginionego pilota od telewizora lub zawieruszone klucze od domu. Można jednak też sprawdzić swój zmysł detektywa w całkowicie inny sposób. Przygotowaliśmy dla Was kilka zagadek logicznych, które sprawdzą wasze analityczne myślenie i spostrzegawczość. Nie jest to jednak zbyt łatwe – według naszych statystyk 100% poprawnych odpowiedzi udzieliło nieliczne grono najlepszych detektywów. Sprawdźcie zatem, jak Wam pójdzie!

Zagadka numer 1 – Polowanie

zagadka1

 

Dwoje myśliwych od dłuższego czasu planowało wyjazd na polowanie do pobliskiego lasu. W końcu udało im się wygospodarować na to czas, więc pojechali na polowanie na jelenia. Tropili go przez parę godzin, a gdy go już wytropili – ten uciekł w krzaki i zniknął im z pola widzenia. Choć gonili za nim co sił w nogach, niestety nie zdołali dogonić wystraszonego zwierza. Nie mógł jednak uciec zbyt daleko. Widzisz go gdzieś niedaleko?

Odpowiedź znajduje się na ostatniej stronie