w

Jedynie geniusz jest w stanie odpowiedzieć poprawnie na te pozornie proste pytania! Dasz sobie radę?

Odpowiedzi:

Zagadka numer 1 – Polowanie

Zagadka numer 2 – Spotkanie
Dziewczyna w krótkich włosach ma na imię Alicja. Zwróć uwagę na numer domu za nią, zazwyczaj numery nieparzyste są po lewej stronie, a ona idzie w stronę domów o większych numerach. Ponadto Alicja idzie na spotkanie kółka teatralnego. Bo gdzie indziej jednocześnie przydałyby się jej skrzypce, miecz i berło?

 

Zagadka numer 3 – Kot
Właścicielką zwierzaka jest dziewczynka, której rajstopy mają dziury z przodu. Dziewczyna po prawej ma zaciągnięte rajstopy z tyłu, najprawdopodobniej zrobiła to o krzesło.

 

Zagadka numer 4 – Spacer
Prawidłowa kolejność to: Michał, Maks, Aleks, Oliwia i Aleks

 

Zagadka numer 5 – Konewka
Konewka staruszki po lewej jest większa, choć dysze obu konewek są na tym samym poziomie. Zgodnie z prawami fizyki obie staruszki przyniosą taką samą ilość wody.

 

Zagadka numer 6 – Pociąg
Nieroztopiony śnieg na pagórkach leży od strony północy, zatem pociąg musi jechać z Paryża do Frankfurtu

 

Zagadka numer 7 – Tunel
Janek musi poczekać aż zapadnie noc, co zauważy przez dziurę w suficie. Wtedy będzie mógł przejść bezpiecznie przez szklany tunel.

 

Zagadka numer 8 – Cela
Maciek powinien wykorzystać łopatę, by zrobić kupkę z ziemi pod oknem, po której wejdzie do góry i ucieknie przez okno z celi.

 

Zagadka numer 9 – Włamanie

Policja była pewna, ze pani Kowalska okłamała ich, ponieważ okno było wybite od wewnątrz. Gdyby wybito je z zewnątrz, wówczas kawałki szkła leżałyby na podłodze.

 

Zagadka numer 10 – Staruszek
To oczywiście był listonosz. Wiedział, ze nikt w tym domu nie przeczyta gazety ani w środę ani w czwartek.

 

Zagadka numer 11 – Pigułki
Obie pigułki były nieszkodliwe. Trucizna znajdowała się bowiem w szklance z wodą.

 

Zagadka numer 12 – Drinki
Trucizna była w lodzie. Kobieta wypiła szybko drinki, zatem lód nie zdążył się roztopić. Mężczyzna pił powoli, dlatego trucizna dostała się do jego napoju.

 

Zagadka numer 13 – Samobójca
Jeżeli to byłoby samobójstwo, to jak mężczyzna miałby przewinąć kasetę do początku?

 

Zagadka numer 14 – Studnia
Krzysiek potrzebował 28 dni. Co 24h poruszał się 1m w górę, zatem w 27 dniu osiągnął 29 metr, ale w nocy spadł do 27 metra. W kolejny, 28 dzień zatem pokonał pozostałe 3 metry i wydostał się ze studni.

 

Zagadka numer 15 – Pacjenci
Jeśli oznaczymy liczbę pacjentów jako X, całkowita liczba ugryzień w tygodniu to 7X, liczba ugryzień wśród pacjentów to 2X. Tak więc liczba ugryzień lekarza wynosi 7X – 2X = 100, zatem liczba pacjentów w szpitalu to 20.

Mamy nadzieję, że daliście sobie radę! Pochwalcie się w komentarzu swoim wynikiem i pokażcie te zagadki znajomym – niech też się sprawdzą!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik