w

Koledzy obrzucali go kamieniami. Reakcja jego ojca zmieniła wszystko!

8-letni Jackson Bezzant od urodzenia ma zespół Treachera Collinsa. Ta choroba wpłynęła na rozwój jego kości i tkanek zdeformowanej twarzy. Chłopiec ze względu na swój stan musiał przejść wiele operacji.

Wszystko to przyczyniło się do tego, że jego koledzy wielokrotnie rzucali mu wyzwanie, a nawet rzucali w niego kamieniami. Pewnego dnia, kiedy Jackson jadł śniadanie w szkole, podeszło do niego trzech starszych chłopców, którzy nadali mu imię. Bezradny 8-latek spojrzał w dół i czekał, aż się skończy.

kamienie

Chwilę później asystent nauczyciela zauważył sytuację i powstrzymał uczniów przed dalszym upokarzaniem chłopca. Ciągłe zastraszanie sprawiło, że Jackson zamknął się w sobie. Ojciec chłopca doskonale wiedział, że jego syn był wielokrotnie prześladowany, nie tylko przez rówieśników, ale po ostatnim incydencie mężczyzna postanowił zająć stanowisko w sprawie.

kamienie1

W mediach społecznościowych wezwał rodziców, aby zwracali uwagę na zachowanie swoich dzieci wobec innych. Prawie 100 000 osób odpowiedziało na wiadomości mężczyzny, ale co najważniejsze, rówieśnicy chłopca zmienili nastawienie do niego. Dzieci w szkole chętnie sięgają teraz do 8-latka, aby się z nim zaprzyjaźnić i co najważniejsze, aby chronić dziecko.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik