w

Mężczyźni określili, jaka sylwetka najbardziej im się podoba. Wyniki są zaskakujące!

Każdy doskonale wie że o gustach nie należy dyskutować. Jednym mężczyznom podobają się niebieskookie blondynki natomiast innym rude kobiety.

Stwierdzenie to dotyczy również budowy ciała, jednak przeprowadzono badania, na podstawie których udało się stwierdzić jaka sylwetka najbardziej przypadła gustom mężczyzn. Przeprowadzenia tego eksperymentu podjął się pewien brytyjski biolog który przeprowadził owe badanie na mężczyznach z 10 różnych państw. Większość z nich stwierdziła że idealna kobieta sylwetka to ta która balansuje na granicy niedowagi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez hannahpolites (@hannahpolites)

Wynik ten w szczególności zaskoczył samych badaczy którzy byli przekonani że mężczyźni podświadomie wolą cechy wyglądu świadczące o wysokiej płodność. Według twórców eksperymentu powodem tych odpowiedzi jest młodszy wiek kobiet, dla których wskaźnik BMI statystycznie równy jest 19. Powszechnie mówi się najlepszy okres na wydanie na świat dziecka to okres do 26 roku życia. Podsumowując niska waga jest powiązana z wczesnym wiekiem oraz płodnością co może tłumaczyć dlaczego w wielu mężczyzn określiła jego swój ideał kobiety o BMI równym 19.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik