w

Nawet geniusz ma problem, by udzielić prawidłowej odpowiedzi! Kategoria pytania: firgury płaskie

W naszym gronie znajduje się wiele osób, które przekonują, że są o wiele mądrzejsze od innych. Choć wydaje im się, że pożarły wszystkie rozumy, okazuje się, że ich wiedza nie zawsze jest tak wyczerpująca, jak im się wydaje. Jednak jak udowodnić, że faktycznie dysponują znacznie większą wiedzą, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych badań?

W tym celu przychodzą z pomocą różnego rodzaju quizy, które w prosty i przystępny sposób pozwalają ocenić poziom wiedzy w danej dziedzinie. Dlatego dziś pragniemy zaproponować Wam quiz, który skupia się na wiedzy ogólnej, zarówno tej powszechnej, jak i specjalistycznej. W teście znajdziecie zarówno złożone i nieco zmyłkowe pytania, jak i takie, które nie powinny robić większego wrażenia na przeciętnym Polaku, choć osiągnięcie wyniku 100% będzie niełatwym zadaniem! Jesteście gotowi, by sprawdzić swoją wiedzę? W takim razie rozpoczynamy!

 

Suma kątów wewnętrznych w powyższej figurze wynosi:
Następne pytanie

 

Wielokąty to figury geometryczne składające się z co najmniej trzech odcinków, zwanych bokami, połączonych wierzchołków. W zależności od liczby boków, wielokąty mogą być nazywane różnymi nazwami, takimi jak trójkąt, czworokąt, pięciokąt, sześciokąt itd. Wielokąty mogą mieć różne kształty, takie jak równoboczne, prostokątne, trapezoidalne itp. Jedną z najważniejszych cech wielokątów jest suma kątów wewnętrznych, która zawsze wynosi (n-2) * 180 stopni, gdzie n to liczba wierzchołków. Wielokąty mają szerokie zastosowanie w geometrii, matematyce, architekturze i wielu innych dziedzinach.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik