w

Nawet geniusz ma problem, by udzielić prawidłowej odpowiedzi! Kategoria pytania: zwierzęta

Wielu z nas nie raz pomyślało, że może posiadać większe umiejętności od innych. Wydaje się wówczas, że nasza wiedza góruje nad nimi, tylko dlatego, że znamy temat nieco lepiej niż ci, których porównujemy. Ale co się dzieje, gdy ta myśl nie jest do końca prawdziwa i okazuje się, że nie jesteśmy tak wybitni, jak nam się wydaje?

Przygotowaliśmy dla was małą zabawę – quiz składający się z pytań z różnych dziedzin. Jedynym łącznikiem tych pytań jest to, że dla wielu z was mogą wydawać się one banalne – jednak pamiętajcie, że to tylko pozory. Rzeczywistość może pokazać, że niektóre z tych pytań będą zbyt trudne, aby na nie odpowiedzieć poprawnie. Mimo to warto poświęcić chwilę i sprawdzić swoje umiejętności, próbując odpowiedzieć na poniższe pytania. Na koniec podzielcie się swoimi wynikami z przyjaciółmi, zachęcając ich do wzięcia udziału w tej zabawie. Bez zbędnego zwlekania, przekonajmy się, czy naprawdę jesteście takimi geniuszami, za jakich się uważacie!

 

Czy pokazane na zdjęciu zwierzęta występują w Polsce?Następne pytanie

 

Polska to kraj, który obdarzony jest niezwykle różnorodnym ekosystemem, co umożliwia istnienie rozmaitych gatunków zwierząt. W naszym kraju spotkamy bogactwo fauny, obejmujące ssaki, ptaki, ryby, płazy, skorupiaki oraz owady. Wśród ssaków, które zamieszkują Polskę, znajdują się takie ikony jak niedźwiedzie, wilki, rysie, lisy, borsuki, dziki, sarny, jelenie, łosie czy bobry. Rzadziej obserwuje się również jenoty czy łasice, które dodatkowo wzbogacają naszą przyrodę. Nie brakuje również imponującej różnorodności ptaków, takich jak orły, bociany, żurawie, sójki, kaczki, gęsi, perkozy czy krogulce, które wspaniale dopełniają nasz ekosystem.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik