w

Podczas spaceru z psem pod drzewem znaleźli dziwną puszkę. Jej zawartość jest warta krocie!

Podczas spaceru z psem może się wydarzyć wiele rzeczy. Nikt jednak nie podejrzewa, że ​​zwykłe wyjście ze zwierzakiem może nadrobić budżet domowy.

Kilka miesięcy temu para Gold Country spacerowała ze swoim psem w Północnej Kalifornii. Znali bardzo dobrze trasę, którą szli, ale kiedy ponownie podziwiali otaczającą przyrodę, zauważyli coś dziwnego.

 

spacer1

 

Puszka wystawała z ziemi pod jednym z drzew i postanowili to sprawdzić. Wykopali ją kijem i próbowali ją otworzyć. Kiedy w końcu to zrobili, nie mogli uwierzyć własnym oczom. W pudełku było wiele złotych monet. Chwilę później znaleźli cztery kolejne. Kiedy kilka godzin później dotarli w to samo miejsce z wykrywaczem metalu, znaleźli jeszcze trzy puszki. W sumie znaleźli osiem puszek wypełnionych złotymi monetami.

 

spacer2

 

Zanim udali się do eksperta, wartość znaleziska wyniosła 27 000 dolarów, co nie jest ostateczną kwotą. Po badaniach okazało się, że jest wart nawet 10 milionów dolarów. Nikt nie wie, skąd wzięły się monety pod drzewem. Prawdopodobnie były tam ukrywane przez prawie 150 lat. Wskazuje na to stan puszek.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik