w

Rok urodzenia określa Twój żywioł, który wpływa na całe Twoje życie. Trzeba to wiedzieć!

Czy zdarzyło wam się, przynajmniej raz w życiu zastanawiać się, jaki wewnątrz was kryje się żywioł, i w jaki sposób jest on realnie wpływać na wasze życie? Jeśli tak, to trafiłeś niemal idealnie – dziś chcemy udzielić Ci odpowiedzi na to nurtujące Cię pytanie! Dzięki danym, które udało nam się dla Ciebie zebrać będziesz w stanie bez większego problemu określić żywioł, jaki wewnątrz Ciebie drzemie i dowiedzieć się, co właściwie dla Ciebie to oznacza.

Choć dla wielu osób wiedza ta wydaje się całkowicie bezużyteczna, nie radzimy tego bagatelizować – jest to bardzo ważna wiadomość na temat naszego całego życia! Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sobie samym i wyjść poza ramy zwykłego horoskopu który zna każdy z nas, a także dowiedzieć się więcej o swoim horoskopie żywiołów, zapraszamy do lektury!

Z pewnością każdy z nas jasno zdaje sobie sprawę z faktu, ze wszystko to, co nas otacza, cały świat składa się z mieszaniny różnego rodzaju elementów, materiałów a także żywiołów. Taka mieszanka powoduje, że każdy człowiek jest zupełnie wyjątkowy, rzadki i unikalnie piękny. Jak się tez okazuje, cechy każdego z nas też nie są dziełem przypadku, a zgodnie z tym, co mówi nam horoskop żywiołów bazujący na horoskopie astrologicznym, są ściśle związane z naszą datą urodzenia.

Dodatkowo horoskop ten mówi o tym, ze każdy z nas posiada swój wewnętrzny żywioł, który ma ogromny wpływ na naszą osobowość oraz cechy charakteru, zarówno dobre, jak i te złe. Zagłębiając się w te informacje można zatem dużo lepiej zrozumieć nasze zachowanie, choć wiedza ta nie sprawi, że będziemy w stanie zmienić swoją wewnętrzna naturę.

Co ciekawe, horoskop żywiołów jest jednym z najstarszych znanych nam obecnie horoskopów. Jego obecnie znana wersja jest ściśle związana z horoskopem chińskim, w którym znajduje się jego źródło. Jak na coś, co liczy sobie już setki lat, został on opracowany z niebywałą precyzją, zarówno jeśli chodzi o jego treść, jak i ramy czasowe dla poszczególnych znaków i żywiołów. Oczywiście, dla wielu osób część z zawartych w nim informacji może nie zgadzać się ze sobą na pierwszy rzut oka, jednak to bez wątpienia cecha charakterystyczna wszystkich dostępnych dziś horoskopów.

Ten, który dzisiaj pragniemy wam przybliżyć, ma za zadanie ujawnić ogólne predyspozycje każdego z nas oraz wskazać wszelkie niebezpieczeństwa i zagrożenia płynące z otaczającego nas świata i czyhające na nas w życiu. Osoby kierujące się tym właśnie horoskopem wierzą bowiem, ze odpowiednie rozpoznanie swoich cech oraz otaczających zagrożeń może pozwolić na ich uniknięcie.

Są wśród nas właśnie takie osoby, które na odkrywanie siebie oraz poznawanie swojego wewnętrznego ja poświęcają naprawdę ogromne ilości czasu. Do swoich „badań” wykorzystują różnego rodzaju metody, do których zaliczają się różnego rodzaju wróżby, karty tarota, a także wszelkie rodzaje numerologii czy też astrologii, a więc i horoskopów. Jednym z popularniejszych z nich jest właśnie horoskop żywiołów.

Jak już wspomnieliśmy, sama koncepcja takiego horoskopu nie jest niczym nowym i wielokrotnie pojawiała się w naszej kulturze. Także tradycyjny horoskop astrologiczny posiada swój podział na żywioły, gdzie podstawowe, znane wszystkim znaki zodiaku dzielą się na cztery grupy związane z poszczególnymi żywiołami, czego zobrazowanie możecie zobaczyć na poniższej grafice.

Warto w tym miejscu zauważyć, że podział ten odbywał się na podstawie czterech najbardziej popularnych żywiołów, które w takim zestawieniu bardzo często pojawiają się w różnych miejscach naszej kultury. Przypisanie poszczególnych znaków do danych żywiołów w tym podziale odbywało się bardzo schematycznie i opierało się na skojarzeniach.

Stąd też przykładowo do żywiołu wody zaliczały się takie znaki jak rak, skorpion i ryby, z kolej do żywiołu ziemi byk panna oraz koziorożec. Bez wątpienia taki podział jest jednym z popularniejszych i bardziej przystępnych, pojawiających się razem z tradycyjnym horoskopem.

Interesujący może być także fakt, że podobnie jak w horoskopie chińskim, tak i w opisywanym podziale na cztery podstawowe żywioły, każdy z żywiołów posiada swoją wewnętrzną energię, znaną powszechnie jako energie yin i yang, a więc żeńską i męską. Zgodnie z tym założeniem część żywiołów, takich jak ziemia i woda są bardziej yin, a więc opiekuńcze oraz zmysłowe.

Z kolei ogień oraz powietrze to żywioły nacechowane energią yang, a więc energią wyjątkowo skierowaną na umysł oraz podejmowane działania. Kwestia ta jest o tyle ciekawa, że koncepcja energii yin i yang to bardzo popularna koncepcja, która pojawia się w wielu różnych dziedzinach, nie tylko w astrologii czy też tarocie.

Każdy z żywiołów, obojętnie czy mówimy o tradycyjnym podziale na cztery żywioły, czy o nowoczesnym podziale, który za chwilę zobaczycie, mocno związany jest z żywiołami, które występują w naturze, co bez wątpienia podkreśla fakt, że człowiek jest połączony z naturą w nierozerwalny sposób.

Każdy z tychże żywiołów reprezentuje inny charakter i temperament, które w naturalny sposób kojarzą się z nimi, co w bardzo praktyczny sposób pomaga w rozumowaniu poszczególnych znaków i charakterystycznych dla nich cech. Należy jednak pamiętać, że żaden ze znaków nie jest z natury dobry ani zły, a każdy posiada zarówno dobre, jak i złe cechy.

Jak już wspomnieliśmy, i jak pewnie za chwilę zauważysz, dziś pragniemy przedstawić wam nieco inne podejście do omawianego horoskopu. Wersja, którą dziś chcemy dla was przeanalizować wywodzi się z horoskopu chińskiego, gdzie występuje aż pięć podstawowych żywiołów, wśród których wyróżnia się metal, wodę, drewno, ogień oraz ziemię.

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby poznać prawdę o drzemiącym w Twoim wnętrzu żywiole, wystarczy, że skorzystasz z poniższej tabeli. Zapisane w niej zostały poszczególne lata, odpowiadające poszczególnym datom urodzenia, do których przypisane zostały żywioły, które powtarzają się według określonego cyklu. Teraz wystarczy jedynie, abyś odszukał swój rok urodzenia a następnie odczytał znajdujący się obok żywioł.

W dzisiejszym świecie, który nieustannie pędzi, bardzo ważne dla nas jest odkrywanie i poznawanie siebie oraz swojego wnętrza. Warto więc poświęcić chwilę na to by zatrzymać się, i jeśli jest taka możliwość, zagłębić się w swoje ja i dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Jeśli więc udało Ci się odczytać z powyższej tabeli swój żywioł, jaki został przypisany do twojego roku urodzenia – wspaniale!

Teraz wiesz już, jakie siły natury wewnątrz ciebie drzemią. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat swojego żywiołu, a także przeczytać o cechach pozostałych z nich, wystarczy że odwiedzisz zamieszczony poniżej artykuł z interpretacjami i opisami wszystkich poszczególnych żywiołów wymienionych w tabeli powyżej.

Rok urodzenia określa Twój żywioł, który wpływa na całe Twoje życie. Poznaj jego znaczenie!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik