w

Rozwiesiła pranie w swoim ogrodzie. Nie spodziewała się, że usłyszy takie słowa od swojej sąsiadki.

Każdy z nas ma tendencje do oceniania i krytykowania innych osób. Niestety, jest to jedna z najmniej przyjemnych cech ludzi, która u niektórych przybiera niekiedy szczególnie złą formę. Pewna kobieta, każdego dnia rano piła kawę wraz z mężem w swojej kuchni.

Pewnego ranka zauważyła, że sąsiedni dom został sprzedany, a kolejnego dnia nowa sąsiadka zaczęła rozwieszać pranie. Pijąc kawę, oburzona kobieta zwróciła uwagę swojego męża na to, że ubrania są wyprane, lecz wyglądają na brudne. Widząc to była przekonana, że nowa sąsiadka nie ma pojęcia o prowadzeniu domu.

pranie

Mąż kobiety nie komentował jej wypowiedzi, tylko w ciszy pił kawę i czytał swoją gazetę. Sytuacja ta powtarzała się co tydzień, a kobieta nie mogła powstrzymać się od złośliwych komentarzy. Kilka miesięcy później, pijąc kawę zauważyła, że pranie rozwieszone przez sąsiadkę nareszcie jest czyste. Kobieta ponownie zwróciła na to uwagę męża, a ten poczekał chwilę, odłożył gazetę i powiedział: „Wstałem wcześniej niż zwykle i umyłem nasze okna”.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik