w

Tylko geniusz odpowie poprawnie na z pozoru proste pytania! Kategoria: architektura

Pewnie każdy z nas kiedyś pomyślał, że w czymś jest lepszy od innej osoby. Często wydaje się nam, że mamy większą wiedzę na dany temat i to sprawia, że czujemy się niekwestionowanymi ekspertami. Jednak co, jeśli okazałoby się, że nasza wiedza nie jest tak wielka, jak nam się wydaje?

Dlatego też proponujemy dla was małą zabawę – quiz składający się z pytań z różnych dziedzin. Jedyne, co łączy te pytania, to fakt, że dla wielu z was mogą wydawać się one bardzo proste. Niemniej jednak, pamiętajcie, że pozory mylą. Część z pytań może okazać się dla wielu z was zbyt trudna, by na nie odpowiedzieć poprawnie. Mimo to, warto poświęcić odrobinę czasu, aby sprawdzić swoje umiejętności w poniższych pytaniach. Po zakończeniu quizu, możecie podzielić się swoim wynikiem ze znajomymi i zachęcić ich do wzięcia udziału w zabawie. Czas na to, abyśmy odkryli, czy jesteście prawdziwymi geniuszami, za jakich uważacie się sami!

 

W jakim stylu wybudowano budowlę ze zdjęcia?Następne pytanie

 

Architektoniczny styl to zestaw charakterystycznych cech, które definiują określony okres historyczny lub region. Różne style architektoniczne wyróżniają się kształtem, proporcjami, ornamentyką, materiałami i technologiami budowlanymi. Wśród najstarszych stylów w architekturze znajdują się style starożytne, takie jak np. egipski, grecki i rzymski. Charakteryzują się one prostymi formami, kolumnami i fryzami, a także wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak kamień, drewno i glina.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik