w

Tylko geniusz odpowie poprawnie na z pozoru proste pytania! Kategoria: rolnictwo

Często wydaje nam się, że znamy dobrze historię, geografię czy też kulturę i tradycje, które otaczają nas na co dzień. Jednak czasem zdarza się, że nie pamiętamy odpowiedzi na konkretne pytania, chociaż jesteśmy przekonani, że znamy właściwą odpowiedź. Aby przetestować swoją wiedzę na temat świata, powstał dla was quiz!

Przed tobą kilka pytań, które pozwolą ci sprawdzić swoją wiedzę oraz to, jak dobrze znasz szczegóły otaczającego nas świata. Musimy jednak być uczciwi i ostrzec cię – pytania są bardzo podchwytliwe i mogą wprowadzić wiele osób w błąd, przez co tylko nieliczni uzyskają dobry wynik. Niemniej jednak, warto wygospodarować kilka minut czasu i spróbować swoich sił, aby sprawdzić poziom swojej wiedzy o świecie. Czy jesteś gotowy, aby przekonać się, jak dobrze znasz otaczający nas świat? W takim razie – do dzieła!

 

Jak się nazywa zboże ze zdjęcia?Następne pytanie

 

Zboża to grupa roślin uprawnych, które są wykorzystywane na całym świecie jako główne źródło pożywienia dla ludzi i zwierząt. W skład zbóż wchodzą m.in. pszenica, jęczmień, owies, kukurydza, ryż i proso. Zboża są bogate w składniki odżywcze, takie jak białko, węglowodany, witaminy i minerały, co czyni je niezwykle ważnym składnikiem zdrowej i zrównoważonej diety. Pszenica jest jednym z najważniejszych zbóż na świecie i stanowi podstawowy składnik wielu produktów spożywczych, takich jak chleb, makaron i płatki.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik