w

Tylko prawdziwi erudyci zdobędą tu komplet punktów! Spróbujesz?

Czy sądzisz, że opanowałeś wiedzę z różnych dziedzin i wiesz praktycznie wszystko? A może poszukujesz sposobu na przełamanie monotonii tego nudnego dnia? Czujesz się pewny swojej znajomości lat 90. i okresu PRL-u? Jeśli tak, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zabawę! Jesteś gotowy, by się sprawdzić?

Ostrzegamy jednak – zadanie nie będzie łatwe! Przed Tobą test z podchwytliwymi pytaniami, sprawdzający Twoją wiedzę na temat końcówki poprzedniego stulecia, okresu, który dla wielu oznaczał czas młodości. Statystyki jasno wskazują, że pytania nie są łatwe, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga tylko nieliczna grupa, zaliczająca się do wąskiego grona najlepszych. Czy uda Ci się do nich dołączyć? Sprawdźmy to!

 

Okres Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL) obejmował lata 1944-1989 i był okresem w historii Polski, charakteryzującym się socjalistycznym ustrojem politycznym. W trakcie PRL-u Polska była częścią bloku wschodniego pod wpływem Związku Radzieckiego. Gospodarka oparta była głównie na kolektywizacji rolnictwa i centralnie sterowanej produkcji przemysłowej. Okres ten to także czas silnego związku państwa z Partią Polskich Robotników, będącej jedyną legalną partią polityczną.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik