w

Tylko geniusz odpowie poprawnie na z pozoru proste pytania! Kategoria: filmy

Wielu z nas uważa się za bardziej inteligentnych od innych ludzi. Często jednak nasza wiedza nie jest tak wszechstronna, jak nam się wydaje. Jak więc udowodnić, że posiadamy wyższą wiedzę niż nasi znajomi, bez przeprowadzania skomplikowanych badań? Okazuje się, że może być to dużo prostsze niż mogłoby nam się pozornie wydawać!

Rozwiązaniem może być quiz – łatwy i przystępny sposób na sprawdzenie swojej wiedzy w różnych dziedzinach. Dlatego też dziś przygotowaliśmy quiz, który obejmuje ogólną wiedzę, zarówno powszechną, jak i specjalistyczną. W teście znajdują się pytania zarówno skomplikowane i podchwytliwe, jak i proste, ale to tylko pozory – uzyskanie maksymalnej liczby punktów nie będzie łatwe nawet dla osób o wysokiej wiedzy ogólnej. Jesteś gotowy, by sprawdzić swoje umiejętności i poziom posiadanej przez was wiedzy? To zaczynajmy!

 

Z jakiego filmu pochodzi powyższy kadr?Następne pytanie

 

Filmy o kosmosie to gatunek filmów, których tematyka obraca się wokół podróży kosmicznych, istnienia życia poza Ziemią, kontaktów z innymi cywilizacjami, a także tajemnic Wszechświata. Wielokrotnie podejmują one zagadnienia naukowe i technologiczne związane z kosmicznymi podróżami i badaniami kosmosu. W filmach o kosmosie spotkać można również elementy fantastyki naukowej, takie jak statki kosmiczne, obce cywilizacje czy futurystyczne technologie. Filmy te cieszą się ogromną popularnością, ponieważ pozwalają na przeniesienie się w światy z dala od Ziemi oraz odkrycie tajemnic Wszechświata.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik