w

Tylko geniusz odpowie poprawnie na z pozoru proste pytania! Kategoria: owady

Czy zdarzyło ci się kiedyś myśleć, że doskonale znasz historię, geografię oraz kulturę Polski? Bywa, że kiedy przychodzi do konkretów i stawiamy czoła trudnym pytaniom, zapominamy o podstawowych faktach, których wydawałoby się, że każdy z nas zna i pamięta. Właśnie po to powstał ten quiz, aby sprawdzić twoją wiedzę na temat kraju, w którym żyjesz.

Przed tobą kilka pytań, które pozwolą ci sprawdzić, czy faktycznie tak dobrze znasz kulturę, historię i geografię Polski. Jednak ostrzegamy, pytania są podchwytliwe i dość trudne, a większość Polaków ma problem z udzieleniem na nie prawidłowych odpowiedzi. Mimo to, warto poświęcić kilka minut, aby spróbować swoich sił w naszej zabawie i sprawdzić, jak dobrze ogólnie znasz otaczający nas świat. Zachęcamy także do udziału w quizie swoich znajomych, z którymi będziecie mogli porównać swoje wyniki. Kto okaże się lepszy? Czas to sprawdzić!

 

Czy pokazany owad potrafi latać?Następne pytanie

 

Insekty to grupa zwierząt, której przynależność do kręgowców wydaje się wątpliwa. Licznie występują na całym świecie, prezentując niezwykłą różnorodność. Ich ciała pokryte są twardą osłonką, chroniącą przed utratą wody, a do poruszania się wykorzystują cztery skrzydła oraz trzy pary kończyn. Rola, jaką pełnią owady w ekosystemie, jest kluczowa, np. jako zapylacze roślin lub pokarm dla innych zwierząt. W niektórych kulturach stanowią także ważny element diety ludzi.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik