w

W szpitalu przyszedł na świat gigantyczny maluch. 38-letnia matka urodziła go naturalnie!

38-letnia matka dzięki siłom natury urodziła dziewczynkę. Lekarze nazywali ją „Katarzyną Wielką”, ponieważ była dwukrotnie większa od innych dzieci. Ile ważył gigantyczny noworodek? Dziewczynka urodziła się w Żytomierzu na Ukrainie. Po urodzeniu ważyła 5,26 kg i mierzyła 60 cm. Mama była zaskoczona, że ​​córka była taka duża.

Było to ich trzecie dziecko, a poprzednie urodziły się ważące nie więcej niż 3,5 kg. Maryna Tyszczenko, ordynator oddziału położniczego w Żytomierzu, mówi, że waga dziewczynki jest uzależniona od wielu czynników, a przede wszystkim od genów. Tak wysoka waga urodzeniowa nie jest powszechna. Występuje tylko u 1% dzieci. Średnia waga dzieci urodzonych w Polsce wahała się od 3250 do 3400 g, a ich średnia długość ciała wynosiła około 50 cm.

noworodek

W październiku 2019 Polska miała konkurenta „Katarzyny Wielkiej”. Chłopiec urodzony w Wielkopolsce ważył jeszcze więcej, 7,13 kg i miał 66 cm wzrostu! Statystyki pokazują, że chłopcy są średnio o około 250 g ciężsi od dziewcząt. Na wagę malucha wpływa dieta przyszłej mamy oraz ilość przyjmowanych przez nią suplementów. Objadanie się w czasie ciąży może wpływać nie tylko na dużą wagę dziecka, ale także na jego problemy zdrowotne. Warto więc pamiętać, że dziecko dostaje wszystko, co je i pije jego mama.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik