w

W tym quizie wiedzy ogólnej wynik 7/10 będzie sukcesem!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Quizy wiedzy ogólnej pozwalają nam na rozwijanie naszej wiedzy na różne tematy. Dzięki temu możemy poszerzać swoje horyzonty i uczyć się nowych rzeczy. Wiedza ogólna jest niezbędna w wielu dziedzinach życia, od szkoły i pracy, po codzienne rozmowy z przyjaciółmi i rodziną. Quizy wiedzy ogólnej pozwalają nam na wciągający sposób nauczania się nowych rzeczy.

Czy te pytania będą dla Ciebie wyzwaniem?

Pytania, które tym razem dla Was uszykowaliśmy pozwolą dokładnie określić jak wielka jest wasza wiedza. Łatwo nie będzie, gdyż dotyczą one… praktycznie wszystkiego! Aby uzyskać jak najwyższy wynik będziesz zmuszony wykazać się wiedzą z takich zagadnień jak matematyka, geografia, biologia czy też polityka, czyli krótko mówiąc znajomością obecnego świata, kultury oraz znanych większości tradycji. Lepiej mieć się na baczności, gdyż poniższe pytania mogą Cię zaskoczyć i wyprowadzić w maliny! Uważasz zatem, że jesteś w stanie uzbierać minimum połowę punktów? Sprawdźmy więc jaką wiedzą dysponujesz! Powodzenia!

Do jakiego państwa należy wyspa Minorka?

Ile osób przeżyło słynną katastrofę Titanica?

Kto napisał „Dumę i uprzedzenie”?

Które z tych państw jest największe pod względem powierzchni?

W którym pasmie górskim znajduje się Polanka pod Aniołami?

Quiz wiedzy ogólnej cz3

 

I jak wrażenia? Zagadnienia były proste, czy może tym razem nie udało Wam się na wszystkie odpowiedzieć poprawnie? Zachęcamy zatem do pochwalenia się swoim wynikiem pod postem oraz przesłania tego quizu krewnym – niech i oni spróbują swoich sił i skontrolują, jak dużą wiedzę o naszym cudownym świecie posiadają!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik