w

Przed wami proste pytania z wiedzy ogólniej, ale większość osób myli się przynajmniej dwa razy!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Quizy wiedzy ogólnej pozwalają na rozwijanie swojej wiedzy ogólnej. Odpowiadając na różne pytania, uczymy się o historii, literaturze, sztuce, nauce, sporcie i wielu innych dziedzinach. Dzięki temu poszerzamy swoje horyzonty i zyskujemy wiedzę, która może okazać się bardzo przydatna w życiu codziennym, pracy bądź w zwykłym, prywatnym życiu.

Czy te pytania będą dla Ciebie wyzwaniem?

Pytania, jakie dziś dla Was przygotowaliśmy pozwolą dokładnie określić jak duża jest wasza wiedza. Łatwo nie będzie, gdyż dotyczą one… chyba wszystkiego! Aby osiągnąć jak najlepszy wynik będziesz zmuszony zabłysnąć wiedzą z takich dziedzin jak kinematografia, biologia, czy także historia, czyli krótko mówiąc znajomością otaczającego nas świata, kultury oraz znanych większości tradycji. Dobrze mieć się na baczności, gdyż te pytania są w stanie Cię wziąć pod włos i wyprowadzić w pole! Uważasz wobec tego, że będziesz w stanie uzbierać przynajmniej połowę punktów? Przekonajmy się więc jaką wiedzą władasz! Powodzenia!

W jakim języku mówi się w Brazylii?

Co znajduje się na fladze Kanady?

Kto namalował „Portret Adama Mickiewicza na Judahu skale”?

USA podzielone są na stany. Ile ich jest?

Ile lat trwała Wojna Stuletnia?

Quiz wiedzy ogólnej cz4

 

Chyba nie było tak źle, prawda? Czy może jednak niektóre pytania okazały się dla Was nie do przejścia? Pochwalcie się swoimi wynikami pod postem, oraz udostępnijcie ten quiz swoim znajomym – niech i oni przetestują, ile faktycznie wiedzą o otaczającym nas wszystkich świecie!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik