w

Wiedza ogólna – Jesteś w stanie zdobyć komplet punktów?

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Posiadanie wiedzy ogólnej jest niezbędne w wielu dziedzinach życia. Wiedza na temat historii, kultury i polityki jest istotna w pracy w sektorze publicznym lub dyplomacji. Z kolei wiedza na temat nauk przyrodniczych i technologii jest kluczowa w dzisiejszym świecie, w którym technologia i innowacje odgrywają ważną rolę. Dzięki wiedzy ogólnej jesteśmy bardziej elastyczni i otwarci na różne rzeczy.

Kujon czy leń? Zaraz się przekonamy!

Tym razem wychodzimy do Was z przyjemną inicjatywą – quizem, który będzie miał za zadanie ocenić poziom posiadanej przez was wiedzy ogólnej między innymi o fizyce, kinematografii czy literaturze. Spokojnie, nie chcemy wymagać dokładnej szczegółowej wiedzy, a jedynie rzeczy bądź ogólników o tym, co każdy z nas musi słyszeć. Pamiętajcie, że w tym teście nie chodzi głównie o pokonanie innych, ale przede wszystkim o świetną zabawę – więc jeśli nie uda wam się odpowiedzieć na każde zadane pytanie, to nie problem – przecież możecie wziąć udział po raz kolejny. Życzymy więc wszystkim powodzenia!

Lasy eukaliptusowe są charakterystyczne dla terenów:

Sake to japoński napój alkoholowy wytwarzany ze:

Tradycyjną potrawą Amerykanów na Święto Dziękczynienia jest:

Oficjalna rezydencja prezydenta USA to:

Mazurki jada się przede wszystkim:

Sprawdź swoją wiedzę cz5

 

I jak po ukończeniu? Zagadnienia były proste, czy może niestety nie udało Wam się na każde z pytań odpowiedzieć celnie? Pochwalcie się!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik