w

Tylko geniusz odpowie poprawnie na z pozoru proste pytania! Kategoria: budowle

Nie raz zdarzyło nam się pomyśleć, że możemy być lepsi od innych osób w jakiejś dziedzinie. Wtedy wydaje nam się, że posiadamy nieporównywalnie większą wiedzę na dany temat, niż porównywana osoba. Czasem jednak okazuje się, że nie jest to do końca prawda i może się okazać, że wcale nie jesteśmy najlepsi.

Z tej przyczyny proponujemy dla was małą zabawę – quiz składający się z pytań o różnej tematyce. Jedynym łącznikiem między pytaniami jest to, że dla wielu z nich mogą wydawać się one bardzo proste. Jednakże, pamiętajcie, że pozory mylą. Część z pytań może okazać się zbyt trudna dla wielu z was, a odpowiedź na nie będzie wymagała nie lada wysiłku. Niemniej jednak, warto poświęcić chwilę czasu i sprawdzić swoje siły w poniższych pytaniach. Na koniec możecie podzielić się swoim wynikiem ze znajomymi i zachęcić ich do wzięcia udziału w zabawie. Bez zbędnego przedłużania – sprawdźmy, czy faktycznie jesteście takimi geniuszami, jakimi się uważacie!

 

Gdzie możemy zobaczyć ten obiekt?Następne pytanie

 

W Stanach Zjednoczonych znajduje się wiele znanych budynków, które są ważnymi punktami turystycznymi i symbolami historii i kultury kraju. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Empire State Building, wieżowiec wzniesiony w Nowym Jorku w 1931 roku, który przez ponad 40 lat był najwyższym budynkiem na świecie. Dzisiaj jest to nie tylko symbol miasta, ale również jeden z najważniejszych punktów widokowych dla turystów. Jednak w USA jest wiele innych budowli o niezwykłej architekturze i znaczeniu, takich jak np. Statua Wolności, Golden Gate Bridge czy Kapitol w Waszyngtonie, które przyciągają turystów z całego świata i są uważane za ważne symbole narodowe.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik