w

Wiedzieliście, że pozycja, w jakiej śpimy wpływa na nasz stan zdrowia? Sprawdźcie jak!

Choć często sen jest tak niedoceniany, to stanowi on niemal 1/3 naszego życia. W związku z tym ma on niesamowite znaczenie, a jego niedostatek może mieć negatywny wpływ na nasze ogólne zdrowie. Ogromne znaczenie ma także to, w jakiej pozycji śpimy. Spanie na boku, na plecach, czy w pozycji embrionalnej – ma to duże większe znaczenie, niż może się wszystkim wydawać!

Choć niektórzy twierdzą, że nie mają wpływu na to, w jakiej pozycji śpią, jest zupełnie inaczej. Wystarczy odrobina wprawy, a możemy w pełni kontrolować to, w jakiej pozycji śpimy. Okazuje się bowiem, że jest to bardzo istotna sprawa, gdyż pozycja do spania może wpływać na nasze zdrowie zarówno negatywnie, jak i w pozytywny sposób. Temat ten został szerzej zbadany przez brytyjskich ekspertów, których wyniki zostały przedstawione poniżej. Jeśli zatem ciekawi Cię to, w jaki sposób pozycja, w której zazwyczaj śpisz wpływa na twoje ogólne zdrowie, zapraszamy do dalszej lektury.

 

 

Na samym początku przyjrzyjcie się powyższej grafice. Wyróżniono na niej pięć najpowszechniejszych pozycji, w który zazwyczaj śpimy. Dzięki temu łatwiej będzie wam określić i zobrazować, jak dana pozycja potocznie jest określona. Na kolejnych stronach artykułu dowiesz się, z jakimi konkretnie dolegliwościami pomaga walczyć każda z pokazanych powyżej pozycji do spania.

Kliknij przycisk Następna strona poniżej, aby przejść do opisów pozycji…

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik