w

10 zagadek, które zmuszą Twój mózg do intensywnego myślenia. Sprawdź, czy dasz radę!

Ludzki mózg to najbardziej złożona część naszego ciała. Do dziś, wielu naukowców bada ten ważny organ, w celu odkrycia jego wszystkich tajemnic.

Dzięki nim wiadome jest, że nie będzie on poprawnie pracował, jeśli nie będzie ciągle stymulowany. Dlatego potrzebne są codzienne treningi naszego mózgu. Na szczęście w Internecie jest mnóstwo zadań, które pomogą nam trenować nam nasz mózg. Oto niektóre z nich.

1. Linie lotnicze IATA (International Air Transport Association) zabroniły siedzieć tym dwóm konkretnym pasażerom obok siebie. Kto to taki?

2. Grupa kobiet zdecydowała się na podróż lokalnym autobusem. Mimo, że autobus nie jest zatłoczony, wszystkie siadają z tyłu pojazdu. Dlaczego?

3. W 1445 roku mieszkańcy Moskwy myśleli, że nadchodzi apokalipsa, podczas gdy wszystkie dzwony zaczęły samoistnie dzwonić. To samo stało się w 1091 roku w Kijowie i w 1802 roku ponownie w Moskwie. Co było tego powodem?

4. Bez względu na rasę psów, obcinanie psich ogonów było kiedyś w Europie na porządku dziennym. Dlaczego?

5. Każdego dnia nasza planeta staje się cięższa – codziennie przybywa jej około 60 ton masy. Co za tym stoi?

6. Co Rosja, Turcja i Egipt mają wspólnego?

7. W 1945 roku każdy kurczak zabity w Muzo lub Kolumbii podlegał badaniu funkcjonariusza publicznego. Jaki mógł być tego powód?

8. Niektóre plemiona subsaharyjskie przywiązują małe woreczki pełne owadów do nóg, kiedy idą na polowanie. Dlaczego to robią?

9. W 1965 roku Pele otrzymał złoty medal od brazylijskiego Ministra Edukacji za autobiograficzną książkę. W jaki sposób ta książka może wpływać na rozwój edukacji?

10. Wiele pamiątek zakupionych w tradycyjnych, afrykańskich wioskach służy ludziom jako narzędzia do leczenia chorób. Co to za pamiątki?

Odpowiedzi znajdziecie na kolejnej stronie

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik