w

6-latka została przecięta w pół przez coś, co robi każdy z nas. Teraz jej mama ostrzega wszystkich rodziców!

Jazda z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, niekiedy może zadecydować o naszym zdrowiu czy nawet życiu. Niestety, bardzo często słyszy się, że większość kierowców nie stosuje się do tej zasady. Wiele osób nie myśli o tym i zwyczajnie nie zapina pasów tuż po wejściu do samochodu, nie zdając sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwo z tym się wiąże.

Co więcej, niektórzy rodzice przypinają swoje dzieci bezpośrednio do siedzenia samochodu, zamiast korzystać z fotelika. Tak było też w tym przypadku.  6-letnia Samantha Swartwout jechała samochodem wraz z swoim tatą, gdy nagle uderzyli w drzewo. Dziewczynka doznała bardzo poważnych obrażeń, a do szpitala trafiła nieprzytomna.

pas1

Jej ciało zostało bowiem niemal przecięte w połowie, przez co lekarze musieli korzystać z najnowszej technologii, by uratować jej narządy. Po wypadku, 6-latka cierpiała na zespół stresu powypadkowego oraz regularne koszmary. Gdyby dziewczynka była poprawnie zapięta w foteliku, z pewnością uniknęłaby tak poważnych obrażeń. Jej matka pragnie teraz ostrzec innych przed popełnieniem tego samego błędu.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik