w

Czy jesteś lepszy od przeciętnego Polaka? Sprawdź się w tym quizie!

Czy sądzisz, że opanowałeś wiedzę z różnych dziedzin i jesteś prawdziwym znawcą? A może szukasz sposobu na przełamanie monotonii tego dnia? Czujesz pewność swojej znajomości lat 90. i okresu PRL-u? Jeśli tak, to stworzyliśmy dla Ciebie specjalną zabawę! Jesteś gotów, by się sprawdzić?

Ostrzegamy jednak – zadanie nie będzie proste! Przed Tobą test, składający się z podchwytliwych pytań, mający na celu sprawdzenie Twojej wiedzy na temat końcówki poprzedniego stulecia – okresu, który dla wielu oznaczał młodość. Statystyki wyraźnie wskazują, że pytania nie są łatwe, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga tylko nieliczna grupa, zaliczająca się do wąskiego grona najlepszych. Czy uda Ci się do nich dołączyć? Sprawdźmy to!

 

Okres PRL był czasem, gdy kształtowała się charakterystyczna popkultura, będąca odzwierciedleniem społecznych, politycznych i gospodarczych realiów tego okresu. W muzyce dominowały takie gatunki jak disco polo oraz popularna muzyka estradowa, reprezentowana przez artystów jak Czesław Niemen czy Maryla Rodowicz. Świat muzyki był ściśle kontrolowany przez władze, a teksty piosenek często podlegały cenzurze.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik