w

Wyprzedź statystycznego Kowalskiego i zdobądź lepszy wynik w tym quizie!

Czasem wydaje Ci się, że dysponujesz wiedzą z różnorodnych dziedzin, która przewyższa tę innych? A może monotonia sprawia, że poszukujesz przyjemnej, a zarazem produktywnej rozrywki? Jesteś pewny, że doskonale znasz lata 90. i okres PRL-u w Polsce? Jeśli tak, to nasza dzisiejsza rozrywka powstała z myślą właśnie o Tobie! Zdecydujesz się na wyzwanie?

Musimy Cię jednak ostrzec – nie będzie to łatwe! Przygotowaliśmy bowiem test, składający się z naprawdę wymagających pytań, mających na celu sprawdzenie stanu Twojej wiedzy na temat końcówki ubiegłego tysiąclecia, czyli okresu, który dla wielu z nas wiąże się z młodością. Fakt, że pytania nie należą do najłatwiejszych, potwierdzają statystyki – 100% poprawnych odpowiedzi udzieliła tylko niewielka grupa uczestników. Czy Ty również do nich należysz? Sprawdźmy to!

 

W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL), stosunki między Kościołem a władzami były skomplikowane i charakteryzowały się napięciami. Władze komunistyczne dążyły do kontrolowania sfery religijnej, co prowadziło do ograniczenia wolności wyznania. Początkowo, w latach 40. i 50., komunistyczne władze podejmowały działania mające na celu osłabienie roli Kościoła katolickiego w społeczeństwie. Dochodziło do represji wobec duchownych, zamykania seminariów, a także prób ograniczenia wpływu Kościoła na życie publiczne.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik