w

Czy Twój mózg jest gotowy na te wyzwania? Sprawdź się w quizie!

Czy jesteś gotów sprawdzić swoją wszechstronną wiedzę, przekonany, że opanowałeś niemal każdy zakres? A może pragniesz rozbudzić swoje umysłowe szare komórki w ten jednostajny dzień? Czy twierdzisz, że doskonale orientujesz się w czasach PRL-u i latach 90.? Jeśli tak, to dzisiejsza rozrywka została specjalnie przygotowana z myślą o Tobie!

Czy jesteś gotowy na to wyzwanie? Ostrzegamy, nie będzie to zadanie łatwe! Przed Tobą test zawierający wyjątkowo intrygujące pytania, które sprawdzą Twoją wiedzę dotyczącą okresu przed rokiem 2000, będącego dla wielu z nas czasem niezapomnianej młodości. Statystyki jednak jednoznacznie wskazują, że nie będzie to łatwe, a jeśli zdołasz udzielić poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, dołączysz do wąskiego grona najlepszych! Jesteś gotów? Rozpoczynamy!

 

Lata 90. to okres, w którym moda przeszła przez wyraźne zmiany, odzwierciedlając ducha tego czasu i wpływając na kulturową estetykę epoki. Wyraźnym nurtem w modzie lat 90. był styl grunge, zainspirowany muzyką grunge’ową, zwłaszcza z Seattle. Charakteryzował się nieformalnością, noszeniem rozciągniętych swetrów, plandek i martensów, co miało nawiązywać do nonszalancji i luzu. W latach 90. moda hip-hopowa zdobywała ogromną popularność. Luźne spodnie dresowe, obszerne bluzy z kapturem, dużo złota i kolorowe akcesoria stały się charakterystycznymi elementami tego stylu.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik