w

Kobieta nad brzegiem nagrała dziwną rybę. „Miała ludzką twarz!”

Jedna kobieta zamarła ze strachu na widok tego, co zobaczyła w wodzie. W ich kierunku płynęła ryba z ludzką twarzą. Mimo strachu kobieta nagrała to niezwykłe spotkanie. Kobieta spacerująca nad jeziorem w Kunming w Chinach zauważyła w wodzie karpia z głową przypominającą ludzką twarz. Nagrała to niezwykłe spotkanie i udostępniła film w Internecie.

W górnej części grzbietu możemy zauważyć dwa czarne punkty, które wyglądają jak oczy, dwa pionowe paski, które wyglądają jak boki nosa oraz poziomą linię, która wygląda jak usta. Co ciekawe, to nie pierwszy taki przypadek. Podobne „potwory” widziano na Tajwanie i w Wielkiej Brytanii. Internauci nie kryją rozbawienia tym „niezwykłym” odkryciem. Wielu deklaruje, że nie zjadłoby takiej ryby nigdy w życiu, ponieważ jej wygląd ich obrzydza. Kreatywność komentujących jest naprawdę zadziwiająca. Fani teorii spiskowych będą niezadowoleni, ponieważ na nagraniu nie ma żadnych potworów.

To pospolity karp koi, niezwykle popularna ryba występująca w wielu stawach. Skąd pochodzi „twarz” na głowie ryby? Prawdopodobnie jest to kwestia genetyki i niezwykłej kolorystyki. Na kolor umaszczenia może wpływać wiele czynników, np. zanieczyszczone środowisko, co w Chinach jest bardzo częste. Nawet w hodowli można uzyskać nietypowe warianty kolorystyczne dzięki odpowiedniej krzyżówce. Podobny karp złowiono w Wugang w Chinach w 2016 roku, jak podaje The Sun. Student Qiu Xiaohua postanowił nie jeść ryby i trzymał ją przy życiu w domu. Mężczyzna uważa, że kolekcjonerzy takich okazów chcieli za nią zapłacić 40 tys. dolarów.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik