w

Od jakiegoś czasu słyszał pulsujący dźwięk w głowie. Nie mógł uwierzyć w to, co było w jego uchu!

Mimo tego, że jesteśmy o wiele więksi od wszystkich owadów, to wielu z nas boi się ich bardziej niż innych dzikich zwierząt takich jak wilki czy niedźwiedzie. Nie wiadomo, czy ten 60-latek był jedną z takich osób, jednak gdy pewnego dnia udał się do lekarza z powodu dziwnych dźwięków, które słyszał w głowie, to diagnoza mogła poważnie wpłynąć na jego podejście do owadów.

Mężczyzna pewnego dnia zaczął słyszeć w swoim uchu dźwięk, przypominający odgłos uderzania w bęben. Początkowo nie przejął się tym i był przekonany, że jest to efekt niewyspania, jednak gdy przez kilka kolejnych dni, sytuacja ta powtarzała się, postanowił wybrać się do lekarza. Kiedy 60-latek dokładnie opisał ten dźwięk, lekarz nabrał pewnych podejrzeń, po czym zaczął badać jego ucho.

pajak1

Przy pomocy endoskopu, laryngolog odkrył w uchu pacjenta niewielkiego pająka, który wybrał jego kanał słuchowy jako miejsce na swój nowy dom. Co więcej, zwierzak zrobił w uchu mężczyzny sieć, by chronić się w ten sposób przed intruzami. Lekarz przeprowadził płukanie ucha, dzięki  czemu wypędził pająka z ucha mężczyzny, tym samym uwalniając go od uporczywego problemu.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik