w

Zdobywcy wiedzy wiedzą, jak odpowiedzieć na te pytania! Czy do nich należysz?

Czy masz wrażenie, że posiadanie wiedzy z różnych dziedzin sprawia, że znasz praktycznie wszystko? A może chcesz zweryfikować poziom swojej wiedzy w ten monotonny dzień? Czy uważasz, że doskonale orientujesz się w realiach lat 90. i okresie PRL-u? Jeśli tak, to nasza dzisiejsza rozrywka została przygotowana specjalnie z myślą o Tobie!

Jesteś gotów, aby się przetestować? Niemniej jednak, ostrzegamy – to zadanie nie będzie łatwe! Czekają na Ciebie pytania zaskakujące pułapki, mające na celu sprawdzenie Twojej wiedzy na temat końcówki poprzedniego stulecia, okresu, który dla wielu oznaczał czas młodości. Dane jednoznacznie wskazują, że pytania nie są proste, a 100% poprawnych odpowiedzi udziela jedynie nieliczna grupa, zaliczająca się do wąskiego grona najlepszych. Czy Ty również do nich należysz? Sprawdźmy to!

 

Lata 90. to okres, który w świecie muzycznym charakteryzował się różnorodnością gatunków, wyrazistymi stylami i nowatorskimi tendencjami. Jednym z dominujących nurtów było zjawisko grunge’u, zespoły takie jak Nirvana, Soundgarden czy Pearl Jam zdobyły ogromną popularność, kształtując brzmienie lat 90. i wprowadzając nieco surowość do mainstreamowej muzyki. W tym czasie rozwijał się również hip-hop, z artystami takimi jak Tupac Shakur czy The Notorious B.I.G., którzy stali się ikonami tego gatunku. Boom hip-hopowy z lat 90. odcisnął trwałe piętno na kulturze popularnej.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik