w

Porzucił 3-latka na ulicy. To, w jaki sposób to zrobił, mrozi krew w żyłach.

Monitoring miejski odnotował skandaliczny incydent z udziałem 53-letniego mężczyzny, który postanowił zostawić małe dziecko w miejscu publicznym. Mężczyzna włożył 3-latka do sportowej torby, zapiął suwak i zostawił paczkę przed sklepem. Jak usprawiedliwia swoje zachowanie? Dlaczego to zrobił?

Kamery monitorujące zarejestrowały, jak kilka dni temu w Laixi w prowincji Shandong we wschodnich Chinach mężczyzna wrzucił 3-letnie dziecko do torby sportowej przed sklepem. Mężczyzna załączył również notatkę stwierdzającą, że matka chłopca opuściła rodzinę, a on nie był ojcem. Powiedział też, że nie może sobie pozwolić na wychowanie dziecka, które było owocem zdrady i że nie ma innego wyboru, jak je porzucić. Dziecko spędziło godzinę w torbie, zanim znalazł ją pracownik pobliskiego sklepu. Zamiast zadzwonić na policję, mężczyzna po prostu zaniósł torbę pod restaurację znajdującą się nieopodal. Najwyraźniej nie chciał się wtrącać w tę sprawę.

Dziecko zostało znalezione kilka godzin później, około godziny 22, kiedy to samo wyszło z torby. Następnie przechodnie zdecydowali się wezwać służby. Policja ustaliła, że ​​mężczyzna, który porzucił 3-latka, mieszka około 140 km dalej w Yantai i nazywa się Qu. Mężczyzna stwierdził, że syn jego byłej partnerki urodził się 3 lata temu. Qu argumentował, że sam zmaga się z chorobą i że został pozbawiony wszelkich dochodów. Liczył na przyjaznych ludzi, którzy znajdą chłopca i zapewnią mu dach nad głową. Dziecko przewieziono do szpitala, gdzie zbadali je lekarze. Uznali, że chłopiec jest zdrowy dlatego oddali go pod opiekę pracowników sierocińca. Qu czeka na decyzję sądu w areszcie. Zgodnie z chińskim prawem rodzice, którzy porzucają swoje nieletnie dzieci, mogą iść do więzienia na pięć lat. Niemniej jednak mężczyzna może polegać na łagodniejszym wymiarze sądu, ponieważ nie jest biologicznym ojcem.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik