w

Proste zagadki, które każdy powinien umieć rozwiązać. W praktyce to trudniejsze, niż się wydaje!

Nie od dziś wiadomo, jak ważną rolę w ludzkim życiu gra nieustanny rozwój intelektualny. Aby utrzymywać swój umysł w idealnej formie powinniśmy każdego dnia wystawiać go na kolejne próby, zmuszając go do logicznego i analitycznego myślenia i tym samym utrzymywać jego sprawność na możliwie najwyższych obrotach. Jak to robić?

Świetnym narzędziem służącym do treningu naszego myślenia są bez wątpienia wszelkie zagadki logiczne. Jest to nic innego jak rodzaj rozrywki umysłowej, która opiera się z pozoru prostych zagadkach, które posiadają jedno rozwiązanie, które musimy odnaleźć. Jest to zarówno świetny sposób na trening naszego myślenia, całkiem przyjemna rozrywka i metoda relaksu. Dziś przygotowaliśmy dla was pięć takich zagadek, które choć mogą wydawać się łatwe i banalne, z pewnością zmuszą wasze szare komórki do działania.

 

 

Na obrazku powyżej przedstawiony został nietypowy tor przeszkód, na którym rozmieszczono osoby oznaczone literami od A do E. Osoba E ma za zadanie puścić po pochylni ogromną kulę, w której znajduje się półokrągłe wycięcie. Czy jesteście w stanie określić, które z osób znajdujących się na torze zostaną powalone po puszczeniu kuli przez osobę E?

Kliknij przycisk Następna strona poniżej, aby przejść do kolejnej zagadki…

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik