w

Przeciętna osoba zdobywa jedynie 9 punktów, a 100% może jedynie pomarzyć… Jak pójdzie Tobie?

 

Każdy z nas, żyjąc w dzisiejszym świecie, zewsząd jest otaczany wszelkiego rodzaju elementami obecnej popkultury. Ilość docierających do nas informacji jest na tyle ogromna, że ciężko zapamiętać wszystkie z nich, a jeszcze ciężej na co dzień się nimi posługiwać. Jednak w jaki sposób można sprawdzić stan naszej wiedzy na temat otaczającej nas kultury i obecnego świata?

Wydaje się, że idealną opcją do tego są różnego rodzaju quizy mające na celu zbadanie w sposób przekrojowy naszej wiedzy. Dlatego właśnie dziś przychodzimy do was z quizem obejmującym swoją tematyką otaczający nas świat, a przede wszystkim dzisiejszą popkulturę, która jest niezwykle rozbudowana. Staraliśmy się, aby pytania były zrównoważone pod względem trudności, jednak mimo to zdobycie maksymalnej liczby punktów dla wielu osób może stanowić nie lada wyzwanie. Czy więc jesteście gotowi na to, by sprawdzić poziom swojej wiedzy o dzisiejszym świecie? Do dzieła!

Jaka rzeka płynie przez Poznań?
 
Jakie jest najpopularniejsze nazwisko w Polsce?
 
W Wieliczce i Bochni znajdują się słynne kopalnie:
 
W którym roku polscy siatkarze zostali mistrzami świata?
 
Który król założył w Warszawie Łazienki Królewskie?
Następne pytanie…

 

Podpowiedź: tutaj, pod każdym z kilku początkowych pytań znajdziesz małą podpowiedź – informację, która ma za zadanie naprowadzić Cię na kontekst danego pytania. Pamiętać jednak musisz, że w kolejnych pytaniach takich podpowiedzi już nie będzie!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik