w

Na te pytania powinno się odpowiadać bez namysłu. Ale czy na pewno?

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Quizy wiedzy ogólnej to z pewnością świetny sposób na utrzymywanie umysłu w dobrej kondycji. Odpowiadając na pytania, ćwiczymy pamięć, koncentrację oraz umiejętność logicznego myślenia. To pozytywnie wpływa na nasz mózg i zapobiega chorobom związanym z wiekiem, takim jak demencja. Nawet jeśli to nam nie grozi, warto od czasu do czasu odświeżyć swoją wiedzę w różnych dziedzinach.

Czy te pytania będą dla Ciebie wyzwaniem?

Dziś wychodzimy do was z dość ciekawym testem wiedzy ogólnej. Taka specjalizacja quizu posiada dużo plusów, a najważniejszy z nich jest to, że dotyka ona wiele różnych dziedzin, jak choćby matematyka, film polski czy religie świata. Rozwiązując ten quiz nie tylko przypomnisz sobie o najważniejszych wydarzeniach czy terminach, ale ponadto rozszerzysz posiadaną wiedzę na temat najistotniejszych zagadnień. Wszystko zostało zaprezentowane w bardzo wygodnej formie i nie powinno zabrać nikomu dłużej niż parę minut. W takim razie gotowi przetestować swoją wiedzę? Powodzenia!

Teorię heliocentryczną sformułował:

Ilu graczy w drużynie bierze udział w meczu curlingu?

Kto stworzył tabliczkę mnożenia?

Ile lat trwała wojna koreańska, która rozpoczęła się w 1950 roku?

Jaki sport walki stworzył Jigoro Kano?

Quiz wiedzy ogólnej cz5

 

I jak wam poszło? Zagadnienia były proste, czy może jednak brakowało Wam rozeznania w jakimś zakresie? Zachęcamy do pokazania się zdobytym wynikiem poniżej oraz przesłania tego quizu dla swoich krewnych – niech oni także przetestują zasób wiedzy!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik