w

Tylko mały procent ludzi odpowiada poprawnie na te zagadki logiczne. Czy Tobie uda się je rozwiązać?

Wiele osób uważa, że ma ponadprzeciętną intuicję i spostrzegawczość, a ich przenikliwego umysłu nie da się w żaden sposób ograć. Można rzecz, że te osoby mają się za drugiego Sherlocka Holmesa – popularnego detektywa, który był w stanie rozwiązać niemal każdą zagadkę. Są jednak i takie zagadki, z którymi nawet sam Holmes miałby niemały problem.

Nasze życie rzadko daje nam okazje, by ruszyć szare komórki i wcielić się w wspomnianego wcześniej detektywa, chyba ze chodzi o sprawę zaginionego pilota do telewizora bądź zgubionych kluczy od domu. Jest jednak sposób, by poczuć się jak prawdziwy śledczy bez zbędnego wysiłku. Przed wami kilka naprawdę skomplikowanych zagadek logicznych, których rozwiązanie będzie wymagało od was nieprzeciętnego umysłu i wyjątkowej spostrzegawczości, a także odrobinę znajomości praw fizyki. Nie jest to zadanie, z którym poradzi sobie każdy – na wszystkie pytania poprawnie odpowiedzą jedynie najlepsi! Jesteście gotowi się sprawdzić? W takim razie do dzieła!

 

Zagadka numer 1 – Polowanie

 

Dwójka myśliwych od wielu tygodni planowała wyjazd na polowanie do okolicznej puszczy. W końcu przyszedł wyczekiwany przez nich dzień, w którym udali się na polowanie – tym razem ich celem był jeleń. Po wielu godzinach tropienia w końcu udało im się wypatrzeć go na leśnej polanie, jednak w jednej chwili ten wskoczył w krzaki i zniknął. Choć gonili go ile sił w nogach, nie udało im się go złapać, choć są przekonani, że nie mógł on uciec zbyt daleko. Wiesz, gdzie może ukrywać się spłoszony zwierz?

Odpowiedź znajduje się na ostatniej stronie

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik