w

Czy Twój poziom wiedzy przewyższa średnią? Przekonajmy się!

Czy czujesz, że posiadasz szeroką wiedzę z różnych dziedzin i znasz praktycznie wszystko? A może szukasz sposobu na przełamanie monotoniczności tego dnia? Czujesz pewność swojej znajomości lat 90. i okresu PRL-u? Jeśli tak, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy fascynującą zabawę! Jesteś gotów, by się sprawdzić?

Ostrzegamy jednak – wyzwanie nie będzie łatwe! Przed Tobą test zawierający subtelne pytania, mający na celu zbadanie Twojej wiedzy na temat zakończenia poprzedniego stulecia, okresu, który dla wielu symbolizuje młodość. Statystyki jednoznacznie wskazują, że pytania są wymagające, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga jedynie nieliczna grupa, należąca do elitarnego grona najlepszych. Czy uda Ci się do nich dołączyć? Sprawdźmy to!

 

Okres Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL) to czas, gdy motoryzacja w Polsce była silnie związana z gospodarką planowaną i wpływem bloku wschodniego. W latach 50. i 60. dominujące były samochody pochodzące z radzieckiej produkcji, takie jak Warszawa i Syrena, będące popularnymi pojazdami służbowymi i cywilnymi. Motoryzacja była jednak dziedziną, w której dostępność nowoczesnych modeli była ograniczona, a procesy produkcji i rozwój technologiczny opóźnione w porównaniu do krajów zachodnich.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik