w

Dorośli często zapominają tych informacji! Sprawdź, czy Ty też!

Czy kiedykolwiek odczuwasz, że dysponujesz wiedzą z różnych dziedzin, która stawia Cię ponad innymi? A może monotonia sprawia, że szukasz interesującej, ale jednocześnie produktywnej rozrywki? Jesteś pewny, że doskonale orientujesz się w latach 90. i okresie PRL-u w Polsce? Jeśli tak, to dzisiejsza zabawa jest właśnie dla Ciebie stworzona! Chcesz spróbować?

Niemniej jednak, musimy Cię ostrzec – nie będzie to łatwe! Przygotowaliśmy bowiem test, zawierający wyjątkowo trudne pytania, mające na celu sprawdzenie stanu Twojej wiedzy na temat końcówki ubiegłego tysiąclecia, czyli okresu, który dla wielu z nas był czasem młodości. Statystyki jednoznacznie potwierdzają, że pytania nie są łatwe, a 100% poprawnych odpowiedzi udzieliła zaledwie garstka uczestników. Czy znajdziesz się w tym gronie? Sprawdźmy to!

 

W latach 90. w Polsce, po transformacji ustrojowej i wprowadzeniu gospodarki rynkowej, miały miejsce istotne zmiany związane z obszarem finansów i pieniądza. Jednym z kluczowych wydarzeń było wprowadzenie polskiej waluty, czyli złotego, jako jednostki pieniężnej w miejsce dotychczasowego polskiego złotego PRL. W okresie transformacji gospodarczej i liberalizacji, doszło do procesu prywatyzacji i liberalizacji rynku finansowego. Powstały nowe instytucje finansowe, a banki komercyjne zaczęły zyskiwać na znaczeniu. Ludzie zyskali możliwość zakładania prywatnych kont bankowych, a także korzystania z różnorodnych produktów finansowych, takich jak kredyty i karty kredytowe.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik