w

Ciężarna kobieta została zlinczowana w komunikacji miejskiej. Nie ustąpiła miejsca staruszce.

Podróżowanie komunikacją miejską w naszym kraju niekiedy może przypominać walkę o przetrwanie. W autobusie czy tramwaju możemy bowiem narazić się na sytuacje niekiedy przykre lub nawet niebezpieczne.

Pewna 28-latka będąca w 4 miesiącu ciąży skontaktowała się z redakcją popularnego portalu internetowego, po tym jak spotkała ją właśnie taka sytuacja. Pewnego dnia kobieta wybrała się autobusem na zakupy. Wsiadając do pojazdu zajęła jedyne wolne miejsce. Kilka przystanków dalej do autobusu wsiadła staruszka, która natychmiast zaczęła szukać osoby, która mogłaby ustąpić jej miejsca.

 

autobuus

 

Już po chwili, podeszła ona do ciężarnej 28-latki i poprosiła ją o ustąpienie miejsca. Gdy młodsza z pań odmówiła, staruszka zamilkła. Inni pasażerowie proponowali starszej kobiecie ich miejsce, jednak ta zaczęła wyzywać 28-latkę i żądać od niej tego, by ustąpiła miejsce. 28-latka kilkukrotnie odmówiła, po czym wysiadła z autobusu na kolejnym przystanku, ponieważ miała dość nieprzyjemnych słów skierowanych w jej kierunku. Czy inni pasażerowie nie powinni stanąć w jej obronie?

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik