w

Na lekcji przyrody pani zapytała dzieci, jakie znają żywioły…

Często mawia się, że dziecięca wyobraźnia nie ma żadnych granic. Bardzo dobrze widoczne to jest, kiedy dzieci muszą skonfrontować swoje wyobrażenie świata z tym, jak świat postrzegają dorośli. Często wówczas dochodzi do różnych nieporozumień, które choć w oczach dzieci nie są niczym złym, to mogą prowadzić niekiedy do bardzo niezręcznych dla dorosłych sytuacji.

Dzieci, poza swoją niewątpliwie bujną wyobraźnią mają też pewną zdolność, która odróżnia ich od dorosłych – mianowicie bardzo szybko uczą się wszystkiego, co podpatrzą u innych dorosłych przebywających w ich otoczeniu. Często też, będąc niczego nie świadomymi potrafią też powtarzać żarty opowiedziane przez rodziców nie do końca znając ich znaczenie i w niekoniecznie odpowiednim momencie. Takie sytuacje z pewnością nie są łatwe dla osób, które w taką rozmowę z dziećmi wejdą, gdyż mogą one wywołać niemałe zakłopotanie i stres.

 

 

Podobna sytuacja przytrafiła się bohaterowi tejże historii. Na lekcji przyrody pani omawiała dzieciom podział na żywioły występujące naturalnie w przyrodzie. Najpierw jednak chciała dowiedzieć się, czy dzieci posiadają na ten temat jakąkolwiek wiedzę…

Kliknij przycisk Następna strona poniżej, aby przejść do dalszej części…

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik