w

Odpowiedz na te pytania lepiej niż przeciętny Kowalski! Dasz radę?

Czy zdaje Ci się, że opanowałeś wiedzę z różnych dziedzin i masz praktycznie wszystko pod kontrolą? A może poszukujesz rozwiązania na przełamanie monotonii tego zwyczajnego dnia? Czujesz pewność siebie, jeśli chodzi o znajomość lat 90. i okresu PRL-u? Jeżeli tak, to przygotowaliśmy specjalną zabawę właśnie dla Ciebie! Jesteś gotów, aby się wyzwać?

Niemniej jednak, ostrzegamy – to zadanie nie będzie łatwe! Przed Tobą test zawierający przebiegle pytania, mający na celu sprawdzenie Twojej wiedzy dotyczącej końcówki poprzedniego stulecia, okresu, który dla wielu oznaczał czas młodości. Statystyki jednoznacznie pokazują, że pytania są trudne, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga jedynie niewielka grupa, należąca do elity. Czy uda Ci się do nich dołączyć? Sprawdźmy to!

 

Społeczeństwo Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL) było gęsto przesycone ideologią socjalizmu, kontrolowane przez Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą (PZPR) oraz państwowy aparat bezpieczeństwa. Władze prowadziły politykę asymilacji społeczeństwa w duchu socjalizmu, co objawiało się w propagandzie, edukacji, kulturze i życiu codziennym. Znaczna część społeczeństwa poddawana była represjom politycznym i cenzurze, a obywatele byli monitorowani przez służby bezpieczeństwa.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik