w

Podchwytliwe pytania z wiedzy ogólnej. Dasz radę nie wpaść w pułapkę?

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Wiedza ogólna pozwala na rozwijanie umiejętności myślenia abstrakcyjnego, logicznego oraz krytycznego. Poznanie różnych dziedzin życia i perspektyw, które dają nam wiedza ogólna, pozwala na lepsze rozumienie problemów i wyzwań, z którymi mierzymy się w życiu. Wiedza ogólna pozwala także na zdobycie umiejętności społecznych, takich jak zdolność do współpracy czy komunikacji.

Kujon czy leń? Zaraz się przekonamy!

Tym razem wychodzimy z jakże popularną formą rozrywki, jaką jest test wiedzy ogólnej. Zabawa ta, poza faktem, że jest świetną opcją do skontrolowania poziomu posiadanej wiedzy na temat takich zagadnień jak botanika, słynne powiedzenia czy astronomia, może także dać szansę na przyuczenie nowej wiedzy o tym, co jest dookoła. Mimo sporego poziomu trudności, przy wystarczającej ilości skupienia i właściwego myślenia niezły wynik nie powinien dla wielu z Was stanowić wyzwania, choć okaże się to dopiero po ukończeniu, kiedy udzielicie już odpowiedzi na wszystkie z pytań. Gotowi do testu? Powodzenia!

Pasjans to gra:

Kto zagrał tytułową rolę w filmie Ojciec Chrzestny?

Co jest hymnem Unii Europejskiej?

Które z tych wydarzeń miało miejsce w 2001 roku?

Mitologiczna siedziba greckich bogów to:

Sprawdź swoją wiedzę cz3

 

Jak opinie po ukończeniu quizu? Daliście radę z pytaniami, czy tym razem jakieś Was zaskoczyły? Punktacja Was zadowala? Pochwalcie się!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik