w

Spróbuj swoich sił w quizie, który wyłoni prawdziwych mistrzów wiedzy!

Czy uważasz, że posiadasz rozległą wiedzę z różnych dziedzin i zdajesz sobie sprawę z wielu rzeczy? A może po prostu masz ochotę sprawdzić, na jakim poziomie jest Twoja wiedza w ten monotonny dzień? Wydaje ci się, że doskonale orientujesz się w realiach lat 90. i okresie PRL-u? Jeśli tak, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy pewną rozrywkę!

Czy jesteś gotowy, by zmierzyć się z wyzwaniem? Jednak ostrzegamy, to zadanie nie będzie łatwe! Czekają na Ciebie pytania, które są niezwykle podchwytliwe i mają na celu sprawdzenie, jak dobrze znasz końcówkę poprzedniego stulecia, będącą dla wielu okresem młodości. Dane jednoznacznie wskazują, że pytania są wymagające, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga jedynie niewielka grupa, zaliczająca się do elitarnej czołówki. Czy Ty również do nich należysz? Sprawdźmy to razem!

 

W latach Polski Ludowej (PRL), kolejki stały się synonimem codziennego życia, będąc jednym z najbardziej charakterystycznych elementów rzeczywistości społecznej tego okresu. Braki w dostawach, ograniczona dostępność wielu towarów oraz nieefektywność gospodarki planowanej prowadziły do częstych kolekcjonowania produktów. Kolejki przed sklepami były powszechne, a ludzie spędzali w nich często godziny, oczekując na możliwość zakupu podstawowych artykułów.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik