w

Czy Twój mózg jest gotów na wyzwanie intelektualne tego quizu? Sprawdź!

Czy masz przekonanie, że dysponujesz wiedzą z różnych dziedzin i znałeś prawie wszystko? A może po prostu chcesz ocenić swój poziom wiedzy w tym monotonnym dniu? Czy wydaje ci się, że dobrze orientujesz się w realiach lat 90. i okresie PRL-u?

Jeśli tak, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy rozrywkę! Jesteś gotów, by podjąć to wyzwanie? Jednak ostrzegamy, to zadanie nie będzie łatwe! Przed tobą test z bardzo wymagającymi pytaniami, mający na celu sprawdzenie twojej wiedzy na temat końcówki poprzedniego stulecia, która dla wielu była okresem młodości. Dane jednoznacznie wskazują, że pytania nie są proste, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga jedynie nieliczna grupa, zaliczająca się do wąskiego grona najlepszych. Czy uda ci się do nich dołączyć? Sprawdźmy to razem!

 

W latach Polski Ludowej, polska kinematografia rozwijała się pomimo pewnych ograniczeń i ingerencji ze strony władz. Okres ten to czas powstawania filmów, które często niosły ze sobą przesłanie polityczne, ale także poruszały ważne tematy społeczne i kulturowe. W latach 50. i 60. dominował nurt socrealistyczny, propagujący pozytywny obraz socjalizmu. Przykładem może być film „Człowiek na torze” w reżyserii Andrzeja Munka. Jednak wraz z czasem pojawiły się produkcje bardziej złożone, które skłaniały się ku bardziej subtelnej krytyce rzeczywistości.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik