w

Sprzedała dzieci handlarzom ludźmi. Doskonale wiedziała, że wytną im organy…

Transplantologia to stosunkowo młoda dziedzina medycyny. Jej rozwój uratował już miliony osób. Niestety, ma ona również ciemną stronę, jaką jest handel organami.

O ile w zachodnich krajach porwania, które związane są z handlem organami są rzadkością, o tyle ludność biednych krajów nie ma tyle szczęścia. W niektórych państwach, handel ludźmi, a w szczególności dziećmi to bardzo poważny problem. Współcześnie niewolnicy są sprzedawani z kilku powodów. Część dzieci sprzedają sami rodzice, ale obecnie zdarza się to dużo rzadziej niż dawniej, bowiem częściej dochodzi do porwań. Najbardziej narażone są dzieci żyjące na ulicy, jednak zdarza się, że porywane są one sprzed domów lub ze szkół.

narzady

Władze niektórych krajów nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa najmłodszym. Zazwyczaj, od osób porwanych pobiera się nerki. Zabieg ten jest bardzo niebezpieczny przez fakt, że nie jest przeprowadzony w sterylnych warunkach. Innym często pobieranym organem jest wątroba, jednak zdarzają się przypadki, kiedy ofiarom pobiera się serce lub płuca. Kilka miesięcy temu, meksykańska policja rozbiła jedną z organizacji przestępczych. Okazało się, że zabierali oni dzieci z miejscowego sierocińca, którego dyrektorka współpracowała z przestępcami. Jak udało się ustalić śledczym, część pobieranych organów, nie była przeznaczona dla biorców. Wiele z nich było  wykorzystanych w czarach i rytuałach satanistycznych.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik