w

Te pytania sprawdzą twoją wiedzę ogólną. Podejmujesz wyzwanie?

 

Z pewnością dla wielu z nas w czasach, kiedy jeszcze chodziliśmy do szkoły, nauka była jedną z najbardziej znienawidzonych czynności, na myśl o której traciliśmy wszelki zapał do działania. A przecież nauka nie musi być tylko żmudnym wkuwaniem oklepanych formułek, a może być także świetną zabawą i rozrywką, która nigdy nie przyniesie nudy i zmęczenia!

Przekrojowy quiz wiedzy – sprawdź się!

Pytania, które dla Was dziś przygotowaliśmy pozwolą jednoznacznie określić jak szeroka jest wasza wiedza. Łatwo nie będzie, gdyż dotyczą one… praktycznie wszystkiego! Aby uzyskać jak najlepszy wynik będziesz musiał wykazać się wiedzą z takich dziedzin jak historia, geografia, sztuka czy biologia, ale także znajomością otaczającego nas świata, kultury oraz znanych wszystkim tradycji. Warto mieć się na baczności, gdyż nasze pytania mogą Cię zaskoczyć i wyprowadzić w pole! Myślisz więc, że jesteś w stanie zdobyć przynajmniej połowę punktów? Przekonajmy się więc jaką wiedzą dysponujesz! Powodzenia!

Jaka rzeka płynie przez Poznań?
 
Jakie jest najpopularniejsze nazwisko w Polsce?
 
W Wieliczce i Bochni znajdują się słynne kopalnie:
 
W którym roku polscy siatkarze zostali mistrzami świata?
 
Który król założył w Warszawie Łazienki Królewskie?
Następne pytanie…

 

A jak wrażenia po zakończeniu? Czy zagadki okazały się przyjemnym wyzwaniem, a może niektóre sprawiły trochę trudności? Teraz serdecznie zachęcamy do podzielenia się osiągniętymi wynikami poniżej oraz do zaproszenia bliskich do udziału w naszej aktywności – niech również oni spróbują swoich sił i odkryją, jak dużo fascynującej wiedzy o naszym niesamowitym świecie posiedzą!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik