w

Większość trzydziestolatków nie pamięta tych faktów! A Ty?

Czy masz przekonanie, że opanowałeś wiedzę z różnych dziedzin i zdobyłeś praktycznie wszechstronne umiejętności? A może poszukujesz rozrywki, aby przełamać monotonię tego dnia? Czujesz pewność swojej znajomości lat 90. i okresu PRL-u? Jeśli tak, to stworzyliśmy dla Ciebie specjalną zabawę! Jesteś gotów, aby się sprawdzić? Niemniej jednak ostrzegamy – to nie będzie łatwe wyzwanie!

Przed Tobą test, w którym znajdziesz podchwytliwe pytania, mające na celu sprawdzenie Twojej wiedzy na temat zakończenia poprzedniego stulecia, okresu, który dla wielu symbolizuje młodość. Statystyki jednoznacznie wskazują, że pytania nie należą do prostych, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga tylko niewielka grupa osób, zaliczająca się do wąskiego grona najlepszych. Czy uda Ci się do nich dołączyć? Przekonajmy się!

 

W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL) elektronika była dziedziną, która przechodziła dynamiczny rozwój, choć z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z kontroli państwowej. Telewizory i radioodbiorniki były popularnymi elementami technologii konsumenckiej, chociaż dostępność nowoczesnych modeli była ograniczona i często regulowana. W latach 60. i 70. rozwijała się polska produkcja sprzętu elektronicznego, takiego jak telewizory marki Unitra czy radia z serii „Ania”.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik