w

95% osób nie jest w stanie rozwiązać tego testu bezbłędnie. Chcesz się sprawdzić?

Wiele osób, które często podróżują bądź przynajmniej raz byli gdzieś na zagranicznej wycieczce uważa, że są ekspertami od geografii i posiadają na temat świata wiedzę, której większość przeciętnych osób nie ma. Uważają się wówczas za dużo bardziej światowych i oczytanych, choć to nie zawsze jest prawda. Jak wówczas sprawdzić, czy faktycznie taką wiedzę posiadamy?

Idealnym do tego narzędziem wydają się różnego rodzaju quizy, które pozwalają na szybkie sprawdzenie przekrojowej wiedzy na dany temat. Dlatego tez przychodzimy dziś do was z quizem, który swoją tematyką obejmuje szereg zagadnień związanych ze światem – jednak nie tylko tymi prostymi rzeczami, a także dużo bardziej skomplikowanymi zagadnieniami, przez co osiągnięcie wyniku 100% może okazać się dla wielu nie lada wyzwaniem. Mimo to odpowiedzi na te pytania powinien znać niemal każdy. Jesteście gotowy sprawdzić swoją geograficzną wiedzę? Zaczynamy!

 

W którym mieście zrobiono powyższe zdjęcie?

 

Podpowiedź: poniżej każdego z kilku początkowych pytań, a więc w tym miejscu, będziesz mógł znaleźć krótką podpowiedź, która ma za zadanie naprowadzić Cię na kontekst danego pytania. Pamiętaj jednak, ze w późniejszych pytaniach takich forów już nie będzie!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik