w

„Jak matka ci du*ę podcierała to było dobrze?!” Zdenerwowany ratownik wygarnął kobiecie po tym, co zobaczył.

Starość czeka każdego z nas. Z upływem czasu trudno pogodzić się z upływem czasu, ale nie możemy go lekceważyć. Kiedy nasi bliscy potrzebują opieki, nie zaniedbujmy ich.

Przecież to nie wina starszych, że mają trudności z samodzielnym funkcjonowaniem. Ratownik medyczny Tomasz zwraca uwagę na ten problem. Mężczyzna prowadzi w Internecie fanpage o pierwszej pomocy. „Ludzie, a co z wami? Rozumiem, że każdy ma swoje życie i swoje obowiązki, ale nie możecie zostawić swoich rodziców i dziadków bez całkowitej opieki!” – tymi słowami człowiek zaczyna swoje opowiadanie bo, jak sam przyznaje, sam boi się starości. Po tych słowach opowiada o strasznych sytuacjach podczas interwencji, kiedy spotkał zaniedbanych starszych ludzi.

starosc

Jak sam mówi, raz po przyjeździe syn seniorki skarżył się, że jego matka kilka dni wcześniej wyszła ze szpitala, ale zamiast się polepszyć, sytuacja się pogarsza. Jak się okazało, nie chciał kupować leków, które kosztują mniej niż 15 zł. Podczas innego zabiegu mężczyzna znalazł starszą kobietę leżącą zabrudzoną odchodami. Kiedy zwrócił na to uwagę córce kobiety, była oburzona i zapytał, czy powinna to umyć. Wtedy mężczyzna odpowiedział:

No, a kto? Jak matka za dzieciaka Panią podcierała to było dobrze? Dziś to Pani musi się mamie odpłacić tym samym! Niestety!

. Zdecydowanie postawa tego mężczyzny jest godna do naśladowania. Powinniśmy bowiem opiekować się naszymi najstarszymi bliskimi

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik