w

Ksiądz regularnie wykorzystywał kobiety i dzieci. Nawet gdy miał 83 lata, nie potrafił się powstrzymać.

Renato Poblete był szanowanym pastorem z Chile. Wiele osób uważało go za świętego. Po kilku latach od jego śmierci, na jaw wyszło, że w przeszłości molestował on wiele kobiet. Wyznanie jednej z jego ofiar przeraża.

Za swojego życia duchowny zdobył najwyższą odznaczenie narodowe, Medal Bicentario. Po śmierci, prezydent Sebastiana Piñery porównywał księdza do świętego. Duchowny był bowiem bardzo znany ze swojej działalności dobroczynnej oraz pomocy potrzebującym. Po jego śmierci, 53-letnia Marcela Aranda wyznała, że ksiądz wykorzystywał ją seksualnie, gdy była dzieckiem.

 

ksiadz1

 

Zgodnie z tym, co zeznała, Renato miał wykorzystywać ją przez 8 lat, a także być świadkiem, jak wykorzystują ją inni mężczyźni. Dodatkowo, 53-latka wyjawiła, że trzykrotnie zaszła z nim w ciąże i trzy razy zmuszono ją do aborcji. Zgodnie z raportem przełożonego zakonu, Christiana del Campo, ojciec Poplite przez ponad 40 lat wykorzystał seksualnie 22 kobiety, w tym kilka nieletnich. Kilka tygodni temu, zakon jezuitów przeprosił wiernych za działania Renato Pobleta.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik