w

Najlepsze kawały o małym Jasiu – bo śmiech to samo zdrowie!

Każde dziecko, już w tak młodym wieku, marzy o tym, kim chciałoby zostać w przyszłości. W większości przypadków bywa jednak, ze ich życiowe ścieżki z czasem ulegają zmianie, choćby ze względu na zmianę zainteresowań czy też predyspozycji do wykonywania danego zawodu. Mimo to niektóre pomysły dzieci co do ich przyszłości potrafią bardzo zaskakiwać.

Tak było i w tym przypadku, kiedy to dzieci na jednej z lekcji uczyły się o różnych zawodach. Pani postanowiła więc zapytać swoich podopiecznych kim chcieliby zostać w przyszłości. Każde z dzieci miało wówczas chwilę na przemyślenie swojej odpowiedzi.

Dzieci zgłaszały się po kolei i opowiadały o wymarzonych zawodach i powodach, dla których wybrali akurat je. Jedni chcieli zostać lekarzami, aby pomagać chorym, inni strażakami, aby ratować ludzi. Większość z tych wyborów była więc jak najbardziej zrozumiana.

Każde dziecko po odpowiedzi usłyszało więc pochwałę od pani nauczycielki, gdyż zadane im zadanie wykonali w pełni poprawnie. W końcu przyszedł jednak czas na odpowiedź, Jasia, który słynął już ze swoich niebanalnych i nieco szokujących odpowiedzi.

Chłopiec z pewnością w głosie odpowiedział, ze chce zostać Świętym Mikołajem. Kiedy więc nauczycielka zapytała, skąd taki wybór, Jasiu szybko wyjaśnił, ze to dlatego, że Święty Mikołaj pracuje tylko raz w roku! Trzeba przyznać, ze to całkiem dobry powód!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik